Share :
ବିଶିଷ୍ଟ ସଙ୍ଗୀତ ଶିଳ୍ପୀ ଶାନ୍ତିଲତା ବାରିକଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ୍‌କାର

ଶାନ୍ତିଲତା ବାରିକ(ଛୋଟରାୟ) ଓଡ଼ିଆ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତର ଏକ ପରିଚିତ ତଥା ସ୍ପର୍ଦ୍ଧିତ ନାମ୤ବିଶେଷ କରି ଓଡ଼ିଆ ଭଜନ ଗାୟିକା ଭାବେ ସେ ସ୍ରୋତାମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଜର . .

ଇସ୍ପାତ ସହରରେ ୩ଦିନିଆ ଓଡ଼ିଶୀ ସଙ୍ଗୀତ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଇସ୍ପାତ ସହର ରାଉରକେଲାଠାରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ତିନିଦିନିଆ ଓଡ଼ିଶୀ ସଙ୍ଗୀତ ଉତ୍ସବ-୨୦୧୪ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି୤ ଚଳିତମାସ ୮ ତାରିଖରୁ ୧୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଏବଂ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଓ ଗୁରୁ କେଳୁଚରଣ ମହାପାତ୍ର ଓଡ଼ିଶୀ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଭଞ୍ଜ କଳା କେନ୍ଦ୍ର ସହଯୋଗରେ ଭଞ୍ଜଭବନ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଉତ୍ସବ ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି୤ . .

ବିଶିଷ୍ଟ ସଙ୍ଗୀତ ଶିଳ୍ପୀ ସିକନ୍ଦର ଆଲାମ ସ୍ମୃତି ସନ୍ଧ୍ୟା : ପୁରୁଣା ଗୀତରେ ଝୁମିଲେ ଦର୍ଶକ

ଓଡ଼ିଆ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତରେ ଏକ ଅନନ୍ୟ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସିକନ୍ଦର ଆଲାମ୍‌ଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ଏକ ସ୍ମୃତି ସନ୍ଧ୍ୟା ସ୍ଥାନୀୟ ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପଠାରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି୤ . .

ଓଡ଼ିଶା ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ କଳାକାର ସଂଘ  ପକ୍ଷରୁ ତିନିଦିନିଆ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଓଡ଼ିଶା ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନୀ କଳାକାର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ସୂଚନା ଭବନଠାରେ ତିନିଦିନିଆ ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନୀ ତିନିଦିନିଆ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଉତ୍ସବ ଚଳିତ ମାସ ୧ ତାରିଖରୁ ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି୤ . .

ତ୍ରିଦିବସୀୟ ସମକାଳ ନୃତ୍ୟଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ନୂତନ ଢାଞ୍ଚାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ନୃତ୍ୟରେ ଦର୍ଶକ ପୁଲକିତ

ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ରବିନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତ୍ରିଦିବସୀୟ ସମକାଳ ନୃତ୍ୟଉତ୍ସବ-୨୦୧୩ ଗତକାଲି ରାତ୍ରିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି୤ . .

ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଇଂ. ଜଲାଲ୍‌ ଆଦେନୀଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ୍‌କାର

୭୬ ବର୍ଷ ବୟଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିବା ଇଂ.ଜଲାଲ୍‌ ଆଦେନୀ ଏକାଧାରରେ ଜଣେ ପ୍ରଯୋଜକ, ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଗାୟକ, ଗୀତିକାର, ଅଭିନେତା ଓ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ . .